Skrypty kontekstowe

Za pomocą skryptów kontekstowych użytkownicy systemu AdvancedMiner mogą dodawać nowe funkcje do graficznego interefejsu użytkownika, zgodnie z własnymi potrzebami.

Działanie skryptów kontekstowych

Użytkownik definiuje kontekst w oparciu o bieżące położenie w systemie i różne działania wykonywane za pomocą interfejsu graficznego. Kontekst określa listę skryptów, które można wykonać. Na przykład, węzeł w repozytorium odpowiadający modelowi udostępnia akcję Context Scripts, za pomocą której można wybrać skrypt do wykonania. Skrypt taki pobiera niezbędne informacje z kontekstu i przetwarza je w określony sposób, np. generując raport z wynikami działania modelu.

W przypadku edytorów, skrypty kontekstowe są dostępne z menu kontekstowego paska tytułowego.

Gdzie znajdują się skrypty kontekstowe?

W oknie Services znajduje się węzeł Contexts, w którym zebrane są wszystkie dostępne skrypty, podzielone według kontekstów. Konteksty dzielą się na dwie grupy: Nodes, czyli węzły w repozytorium metadanych, np. PhysicalData i Editors, czyli poszczególne edytory systemu, np. Freq. Istniejące skrypty można edytować i wszelkie zmiany oraz nowe skrypty mają skutek natychmiastowy.

Tworzenie skryptów kontekstowych

Funckja getContext() służy do zebrania informacji o kontekście. Na przykład, zwrócone zostaną wszystkie zaznaczone węzły.

Przykład 2.32. Wypisanie nazw zaznaczonych modeli w kontekście Contexts/Nodes/Mining Model.

from context import *
contexts = getContext()
for c in contexts:
   print c.name
                

Informacje zawarte w kontekstach

  • węzeł reprezentujący obiekt metamodelu (np. TestResult, MiningModel). Aby uzyskać właściwy obiekt należy użyć atrybutu object:

    context.object